Staráme se o zvířátka v zimním období

O naší školce je známo, že paní učitelky s dětmi vyráží za každého počasí do přírody. Někdy jim stačí pouze naše školní zahrada, plná úkrytů a umělých i přírodních herních prvků, častěji vyráží sledovat přírodní krásy do okolí Písečného.

V pátek 12. 1. si paní učitelka Veselá vymyslela pro děti projektový den o našich lesních zvířatech.

Ve školce děti poznávaly v encyklopedii stopy zvířat, které mohou při procházce zahlédnout obtisknuté do sněhu, a trénovaly na překážkové dráze náročný terén okolních kopců. 😉

Pan Bojanovský z Velkých Janovic vyrobil dětem krmítko pro ptáčky, které si ale naše děti musely společnými silami dát samy dohromady. Panu Bojanovskému moc děkujeme. ❤️

Děti z domu přinesly pro zvířátka nejrůznější pamlsky, jednalo se hlavně o jablíčka, sušenou kukuřici, mrkev nebo tvrdé pečivo. S paní učitelkou si vysvětlily, která lesní zvířátka v zimě určitě kvůli zimnímu spánku nepotkají, a konečně vyrazily ke krmelci. Během cesty stihly pověsit nové krmítko na školní zahradu a nasypat do něj krmivo pro ptáčky.

Dopoledne dětem rychle uteklo, protože mají o zábavu postaráno.