Zubní prevence s oslíkem Kokináčkem v ZŠ

Péče o chrup je velmi důležitá již od raného dětství. Umět si dobře vyčistit zuby a předejít zubnímu kazu byl jeden z hlavních úkolů preventivního programu, který naši žáci absolvovali ve středu 27. března.

Opět nás navštívila zdravotní sestra, členka Českého červeného kříže, paní Lucie Jůdová, která si tentokrát přizvala na pomoc „oslíka Kokináčka“.

Žáci se dozvěděli jednotlivé části zubu a hlavní příčiny vzniku zubního kazu. Poutavou formou nás paní Jůdová informovala o důležitosti pravidelného čištění chrupu nejen kartáčkem, ale i zubní nití, mezizubními kartáčky apod.

Žáky výklad o zubní hygieně velmi zaujal, aktivně se do programu zapojovali.

Nejdůležitější částí programu bylo samotné čištění zubů. Žáci si s sebou přinesli svoje vlastní kartáčky, žáci 1. a 2. třídy obdrželi od společnost DM celou sadu na zubní hygienu a všichni se s vervou pustili do odstraňování zubního plaku.

 

Doufám, že žákům jejich elán při čištění zubů vydrží po celý život.