Poslední čtení…..třešnička na dortu 😉

Na poslední „Bystřicko čte dětem“ jsme si do naší malé školy pozvali pana Jana Hrubce s jeho dřevěným divadlem.

Pohádka „Zvířátka a loupežníci“ byla krásným zakončením celého projektu.

Pan Hrubec to s dětmi opravdu umí. Dokázal je vtáhnout do děje, třídou se neustále ozýval dětský smích.

Po pohádce byla úžasná bezprostřední reakce dětí. Ptaly se pana Hrubce na jeho loutky, sdělovaly mu své postřehy a svěřovaly se mu se svými divadelními a uměleckými dovednostmi. Pan Hrubec nám popsal výrobu svých vlastnoručně vyrobených loutek, svěřil nám princip „oživení dřevěných výtvorů“. Všem se líbila koza se svým neposedným pozadím, vlk s pohyblivou tlamou i tři prasátka, která „hrála“ tak zuřivě, až jednomu upadla noha, kterou musel pan Hrubec přidělat během představení. 😁

Děkujeme panu Hrubci za nevšední zážitek a za rozvíjení dětské fantazie.