Podporujeme v dětech lásku k přírodě

Mnoho našich dětí a žáků má doma v rodičích nadšené nimrody. Lásku k lesu a zvířatům si tedy naše děti přinášejí již z domova. Myslivost je náročný, ale krásný celoživotní koníček a o něm přišli dětem popovídat dva nadšenci do tohoto oboru – paní Markéta Čechová a pan Vojtěch Kobza.

Přivezli s sebou mnoho druhů zvěře, aby si je děti mohly prohlédnout v reálu, a popovídali jim o své celoživotní vášni.

Jak děti v mateřské škole, tak naši žáci v družině se dozvěděli, jak vypadá pachový ohradník, naučili se myslivecké názvosloví částí zvířecího těla. Paní Čechová zahrála na lesní roh, kdy jsme si poslechli zahájení lovu nebo svolávání myslivců na svačinu.

Pan Kobza předvedl zvuky zvířat na tzv. vábničku. Názorně také ukázal dětem rozdíl mezi parohy a rohy a poučil je, jak poznají stáří zvěře.

Důležitou součástí celé akce bylo také seznámit děti s hlavními úkoly myslivců a pravidly při návštěvě lesa.

Moc děkujeme za velmi krásnou ukázku myslivosti.