„Pilujeme“ cyklistické dovednosti

Naši páťáci se velmi těšili na dopravní soutěž v Novém Městě na Moravě, kterou minulý rok absolvovali. Byli smutní, když zjistili, že letos se daná akce nekoná. V rámci tělesné výchovy jim ale paní učitelka uspořádala dvouhodinovou cyklistickou průpravu. A jako správná malotřídní škola se našeho dopravního dopoledne zúčastnili nejen všichni žáci ZŠ, ale ke spolupráci jsme vyzvali i děti z MŠ.

Paní učitelka Kája připravila společně s paní učitelkou Hankou spoustu dovednostních, ale i vědomostních stanovišť.

Nejdříve si všichni zopakovali bezpečnost při jízdě, správné nasazení cyklistické helmy, cyklistickou výbavu apod.

Následovala báseň s dopravní tematikou, při které museli všichni naplno zapnout svou kreativitu a schopnost improvizace.

Nakonec nastala ta nejdůležitější část. Ukázat, že umím jezdit na svém dopravním prostředku jako Niki Lauda ve své formuli.

A musíme říct, že bylo na co koukat. Všichni museli zvládnout slalom, jízdu zručnosti, házení obruče nebo „pytlíku“ na cíl, brždění na určeném místě, prostě vše, s čím se cyklista může při své jízdě potkat.

Celá akce se nesla v přátelsky soutěživém duchu.

Více fotografií (a že jich je 😁) najdete v Zoneramě.