Ochutnávka exotického ovoce

Naše škola je zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“ a „Mléko do škol“.

V rámci tohoto projektu mohli žáci ochutnat i méně známé ovoce naší planety. Jsou zvyklí na jablko, hrušku, švestku, ale tentokrát k nám dorazilo úplně něco jiného….

Obě třídy si společně zaposlouchaly do výukového videa, které si pro nás připravila firma Bovys. Žáci si zopakovali své znalosti z prvouky, neboť je „Bovýsek“ seznámil se zdravým způsobem stravování.

Ale nakonec jsme se pustili do toho, na co se děti těšily nejvíce. Na ochutnávání exotického ovoce. A co jsme se všechno dozvěděli?

Avokádo je přezdíváno krokodýlí hruška a opravdu tak trochu vypadá. Roste na stromech v Mexiku a evropští námořníci jej v historii používali místo másla. Dětem příliš nechutnalo ;-). Ale pomazánka je z něho výborná!

Mango roste na stromech vysokých až 40 metrů. Pochází z Indii a místní lidé ho považují za symbol lásky a hojnosti. Mangovníky prý dokáží splnit tajná přání. Děti byly z chutě manga nadšené, moc jim chutnalo.

Kiwi, čínský angrešt, je popínavá dřevina. Obsahuje velké množství vitamínu C a chutnalo i Vojtíkovi, který ovoce příliš nemiluje…. 😉

Granátové jablko pochází z Iránu a zralé plody při poklepu vydávají kovový zvuk (no….my jsme klepali, ale nevím, nevím….). Patří mezi nejzdravější ovoce a děti nám ho „kradly“ přímo pod rukama (z granátového jablka se totiž pojídají pouze zrníčka).

 

Už se těšíme na další porci zdravého mlsání.