Návštěva hasičské stanice v Bystřici n. P.

V pátek 14. dubna jsme se vypravili na exkurzi k hasičskému záchrannému sboru do Bystřice.

Od začátku týdne jsme se na danou akci důkladně připravovali. Namalovali jsme pro hasiče obrázky, vyprávěli si o důležitosti a náročnosti hasičského povolání, opakovali klíčová „záchranná“ telefonní čísla.

Konečně jsme mohli vyrazit, Tak jako minulý rok nás opět „vypeklo“ počasí. Lilo jako z konve. Oblečeni do pláštěnek a gumáčků jsme se statečně z Písečného přesunuli linkovým autobusem na bystřické nádraží. Svačiny jsme raději snědli hned ze začátku, abychom na exkurzi měli dostatek sil..

Prohlídka dopadla opět na jedničku. Věnovala se nám snad polovina hasičského sboru. Společně jsme si  prohlédli hasičskou výbavu, vyzkoušeli jsme pohodlnost hasičského auta a na vlastní oči jsme viděli „sjíždět hasiče po tyči“.

Přesvědčili jsme se o tom, že práce hasičů je náročné, mnohdy nebezpečné a zároveň velmi zodpovědné povolání. Na závěr prohlídky nás hasiči obdarovali sladkostmi a reflexními pásky.

Cesta zpátky nám utekla jako voda a všichni jsme se již těšili na vynikající oběd do školky a na odpolední odpočinek.