Zahrada MŠ se pomalu mění

Zahrada mateřské školy je místo, kde by naše děti měly trávit co nejvíce času.

Z tohoto důvodu se ji snažíme dát do pořádku, aby se v ní děti cítily bezpečně a na pobyt venku se těšily.

Na jaře jsme zahradu pohrabali, zbavili kopřiv a dalšího plevele, část jsme pokryli štěpkou. Objednali jsme vybagrování pískoviště a dovoz nového písku. Paní učitelky „oprášily“ venkovní kuchyňku, z půdy snesly malé židličky.

Ale to nebylo vše. Obec pokácela dva smrky a nechala odfrézovat většinu pařezů na pozemku. Vzniklý „odpadní materiál“ jsme využili. Odfrézovaná štěpka z pařezů posloužila k  obsypání keřů, kmeny jsme použili na „zážitkový chodníček“ pro děti. Koupili jsme travní semeno a poseli „holá“ místa zahrady.

 

Na pískoviště jsme nechali vyrobit a následně namontovat novou krycí plachtu, která bude zároveň plnit funkci zastínění. V pátek odpoledne ji děti poprvé vyzkoušely.

Naše školní zahrada je čím dál tím hezčí….. 🙂