Vojenství a družina

Ptáte se, co mají společného?

Naši kluci, stejně jako velká většina jejich vrstevníků, básní o vojácích, válečných zbraních, o válečných taktikách…

Paní vychovatelka vyslyšela jejich touhy a jeden týden v družině věnovala tématu „Hrajeme si na vojáčky“.

Všichni kluci a dokonce i některé dívky se během týdne zapojili do výroby válečných letadel, do skládání, lepení a malování tanků.

Ale tím to neskončilo. Paní vychovatelka si pro děti připravila překvapení. Poprosila svého manžela a ten dětem do družiny dovezl na ukázku airsoftové zbraně, ochrannou balistickou vestu a airsoftové „náboje“ a terče. Děti byly poučeny o nebezpečnosti zbraní, o zodpovědnosti při jejich používání, o ekologické výrobě airsoftových kuliček ze škrobu.

Pak přišlo to nejlepší. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet za dozoru dospělých střelbu z airsoftových zbraní. Šlo nám to všem velmi dobře.

Dětem jsme na závěr zdůraznili, že nejdůležitější zbraní světa je celosvětový mír.