Exkurze do unčínské pekárny

Naše mateřská školka vyrazila v úterý 5. března v rámci projektového dne na návštěvu unčínské pekárny.

Cesta začala odjezdem dětí z autobusové zastávky v Písečném.  V Unčíně se společně s paními učitelkami přesunuly děti do místní pekařské dílny. Čekal na ně pan Hájek, který jim ukázal nejen skladovací prostory na mouku, ale také vybavení pekárny a přípravu samotného těsta. U všeho mu mohly děti asistovat, zkoušely tuhost těsta, vyválení rohlíků, přihlížely sázení chleba do pece.

Velkým překvapením bylo pro děti pozvání do obchůdku v pekárně, kde si mohly vybrat a sníst nějaký druh pečiva, který se v místním podniku vyrábí. Někdo si vybral rohlík, jiný třeba tvarohovou buchtu. Výslužku dostala naše výprava i na zpáteční cestu.

Dětem jsme přiblížily jedno z tradičních českých řemesel.  Moc děkujeme unčínské pekárně za nevšední zážitek pro naše nejmenší.