Oslava masopustu

Do měsíce února jsme vstoupili ve víru oslav masopustu. Celý týden jsme si s dětmi z mateřské školy užívali rej masopustních a karnevalových masek, hodování a tradičních masopustních průvodů. Poutavé povídání o masopustu jsme propojili s velmi oblíbenými pohybovými hrami ´´Masopustní štronzó´´a ´´Medvědí honička´´. Neopomněli jsme na karnevalového klauna, kterého si děti mohly v průběhu celého týdne zhotovit. O klaunovi jsme se naučili veselou básničku a společně s ním jsme si protáhli celé tělo. Básničku si děti oblíbily a vylepšily ji použitím hudebních nástrojů – rolniček, tamburínek a malých bubínků. Příprava předškoláků probíhala také tématicky. Na chvíli jsme se stali pekaři a pustili jsme se do pečení koláčů, ovšem jen papírových, a to jejich počítáním a plněním všemi druhy příchutí – povidlovými, marmeládovými… Také jsme společně s klauny procvičili tvary a dětskou pozornost za pomocí hry Colorino.

Masopustní týden jsme završili školním karnevalem, nechyběla bohatá přehlídka karnevalových masek a kostýmů doplněná dětskými písničkami, balonky, soutěžemi a společnými hrami.