Uspávání broučků

Dne 20. 11. 2017 děti z naší  mateřské  a základní školy plnily velice důležitý úkol, přestože bylo nepříznivé počasí.

Než nastane dlouhá a krutá zima, pomohly nám se svými rodiči a ostatními členy rodiny uspat broučky z našich lesů a luk. Děti broučkům řekly básničku  a  posvítily  krásnými lucerničkami a lampiony, aby se broučci mohli uvelebit k zimnímu spánku.

Vytvořili jsme tak krásný lampionový průvod, obešli okolí školy a následně se rozloučili a rozjeli zpět do svých domovů.

Děti čekala malá odměna a tímto je moc chválíme za dobře provedenou práci, jelikož již není vidět žádného broučka a všichni sladce spí až do jara, než je zase vzbudíme a přivítáme zpátky mezi sebe.

Děkujeme i rodičům, že si našli chvíli ze svého volného času a i v tomto počasí se odhodlali přijet i z více vzdálenějších obcí.

Za paní učitelky  Hana Procházková