Bystřicko čte dětem – závěrečné čtení

Na poslední čtení jsme si pozvali paní spisovatelku Martinu Kovářovou, která nás přijela navštívit z Jimramova.

Deset let pracovala paní Kovářová jako ošetřovatelka zvířat v brněnské ZOO, následně nějaký čas trávila v záchranné stanici pro zvířata. Ze svých ošetřovatelských zážitků posléze sestavila krásné knížky pro děti i dospělé.

Děti z MŠ i žáci ze ZŠ se zaposlouchali do jejího příjemného hlasu, kterým nám přečetla povídání o útěku starého sklípkana nebo o neposlušnosti vzácného papouška.

Paní Kovářová všem posluchačům po svém čtení odpovídala na zvídavé otázky o její zajímavé a často až nebezpečné práci ošetřovatelky. Dětem také přivezla „názorné ukázky“.

Děti měly možnost prohlédnout si knihy od dané spisovatelky a následně si i nějakou koupit.

Velmi děkujeme všem sponzorům, kteří nám umožnili tento projekt „čtení“ zrealizovat.

M. Nebolová