Bubnovačka – podruhé

Opět jsme se zapojili do „Bubnovačky“ – akce Centra Locika, kterou se upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Bubnováním symbolicky dáváme hlas týraným dětem. Letos se akce konala 20. listopadu a zapojila se škola i školka.

Paní vychovatelka seznámila žáky se základními informacemi k této akci. Žáci sledovali video, zamýšleli se nad příběhem zlého kocoura Emila, který týral celou svou rodinu. Žáci malovali místo, kde se cítí bezpečně, a nejčastěji se na obrázcích objevovaly jejich dětské pokoje, rodinné domy, ale také třeba kostel nebo parta kamarádů.

Na závěr se k akci připojily děti z mateřské školy a společně se svými kamarády bubnovaly  pro všechny děti, které to nemají v životě lehké.