BOVYS a ochutnávka mléčných výrobků

Žáci základních škol již několik let dostávají od státu dotované mléko a ovoce. V letošním školním roce zaváží mléko a ovoce do škol firma Bovys.

Ta také v květnu dodala žákům do školy na ochutnání čtyři druhy sýrů. Smyslem akce bylo seznámit žáky s různými druhy sýrů, se kterými se doma někteří nesetkají, diskutovat s nimi o výrobě mléčných výrobků a podpořit ekologické zemědělství.

Tuto akci jsme si nenechali pro sebe, ale na sýrový raut jsme pozvali i naše kamarády z mateřské školy.

Postupně jsme ochutnali žervé s příchutí pažitky, žervé s příchutí kapie, plátkový sýr Šuhaj a plátkový sýr Kralevic. Většina žáků a dětí se nenechala pobízet a dané sýry ochutnala. Nejvíce jim chutnal český plátkový sýr Šuhaj.

Už se těšíme na poslední dovážku v tomto školním roce.