Ve včelím království

Celý týden jsme se ve školce věnovali tématu zabývajícímu se důležitosti včel pro lidstvo a celou planetu.

Děti zhlédly naučná videa, tvořily tělo včely, v rámci polytechnické výuky vyráběly včelí úl a vyprávěly si o všem, co se týká nejdůležitějších tvorů na zemi.

Ve čtvrtek děti společně s učitelkami zajely na přátelskou návštěvu na Agro-technickou školu do Bystřice nad Pernštejnem.

Zde měly možnost ochutnat pravý včelí bio med (někteří ochutnali jen med, jiní si pochutnali na medu společně s rohlíkem a máslem), zapít ho moštem a poslechnout si přednášku o chovu včel.

Dětem se velmi líbilo vyrábění svého vlastního müsli, kdy si musely pomlít ovesné vločky a podle své fantazie si je dochutit ořechy, čokoládou nebo sušeným ovocem.

Na závěr děti prozkoumaly na zahradě zemědělské školy včelí úly a krásný hmyzí hotel.

Moc děkujeme střední škole za projektovou výuku a těšíme se na další spolupráci.