Projekt „Záložka do knihy spojuje školy“

Minulý rok jsme se zapojili do mezinárodního projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ a rozhodli jsme se, že v tomto programu budeme pokračovat.

Opět jsme se přihlásili a opět nám byla přidělena partnerská škola ze Slovenska. Letos jsme naše záložky neposílali až k východním hranicím Slovenska, byla nám přidělena škola v Zákopčie, což je obec v okrese Čadca v Žilinském kraji na SZ Slovenska. Tato vesnice je podstatně větší než Písečné, má asi 1700 obyvatel.

Žáci letos neposílali zalaminátované papírové záložky, paní vychovatelka objednala záložky z překližky, které mohou mít i ozdobný přívěšek.

Téma bylo „Inspirující svět pohádek, básní a příběhů“. A všimněte si, že naše děti umí malovat. Ze záložek se na Vás směje Krteček, Baryk, Dášeňka, Lví král, Bob a Bobek a další pohádkové postavičky.

Dopis pro přátelskou školu napsala Peťka Kopřivová.

Do balíku jsme kromě záložek a dopisu vložili také dárky pro naše slovenské kamarády – batůžky a přívěšky ve tvaru srdce. Věříme, že jim naše zásilka udělá radost.

Už se těšíme na záložky ze Zákopčie.